IAB UMJETNICI

UTOPIJA=REALNOST

CROATIAN SELECTION / CURATOR: Branko Franceschi (HR)

UMJETNICI: Marijan MOLNAR // Dragutin TRUMBETAŠ // Momčilo GOLUB // Igor GRUBIĆ // Robert ŠIMRAK // Tomislav BUNTAK // Toni MEŠTROVIĆ & Nadija MUSTAPIĆ // Dalibor MARTINIS // Tihomir & Budimir – Kamarad Kunst Workers // Sanja ŠVRLJUGA // Krešimir FARKAŠ // Darko BAVOLJAK // Goran ŠKOFIĆ // Sandra STERLE // Marijan CRTALIĆ

Poseban program/Special  programme:  Damir STOJNIĆ (HR): NUCLEART (dokumentarna instalacija) // Gordon MATTA-CLARK (US): „Substrait – Underground Dailies” (video) // Zlatko KOPLJAR (HR): “K 13” (video) // Gildo BAVČEVIĆ (HR): MREŽA SOLIDARNOSTI (dokumentarni film) // Matija DEBELJUH (HR): „Grad od čelika“ (video).

INTERNATIONAL SELECTION / CURATOR:  Lucrezia De Domizio Durini (IT)
Joseph BEUYS (DE) // Sevil AMINI (IR) // Renato AMORUSO (IT) // Elaine  ANGELOPOULOS (US) // Marco AGOSTINELLI (IT) // Marco APPICCIAFUOCO (IT) // Santiago ARRANZ (ES) // Ako ATIKOSSIE (TG) // Marco BAGNOLI (IT) // Waldo  BIEN (NL) // Maritè BORTOLETTO (IT) // Mario BOTTINELLI MONTANDON (IT) // Hans BOUMAN (AT) // Nathalie BRAULD (FR) // Ricardo CALERO (ES) // Antonio CIARALLO (IT) // Andrea CIONI (IT) // Marc CLAES (BE) // U We CLAUS  (DE) // COSCO (ES) // Silvano COSTANZO (IT) // stelle COURTOIS (FR) // Liviana DAOLIO (IT) // Olivier DE CHAMPRIS (FR) // Giulio DE MITRI (IT) // Gerardo DICROLA (FR) // Emanuel  DIMAS de Melo Pimenta (PT) // Park DONG SOO (KR) // Dagmar DOST-NOLDEN (DE) // Francisco GAONA (CO) // Selma GEÜRBÜZ (TR) // Debesh GOSWAMI (IN) // Marcia GROSTEIN ( // Hiroschi HARADA (JP) // Ho KAN (CN) // Laurie KARP (US) // Tadeusz KATNER (PL) // Francoise LAMORE (US) // Ettore LE DONNE (IT) // Ingeborg LÜSCHER (CH) // Gian Ruggero MANZONI (IT) // Ruben MAYA  (MX) // Graham MARTIN (IE) // Patrizia MOLINARI (IT) // Emilio MORANDI  (IT) // NASSERMANN (DE) // Ireneo NICORA (FR) // Panos PAPADOLIAS  (EL) // Jan C M PEETERS (NL) // Aldo RODA (IT) // Vitantonio RUSSO (IT) // Maurizio RUZZI  (IT) // Misard ŠEHIĆ (BA) // Medha SHAFIK  (EG) // Tetsuro SHIMIZU (JP) // ManfreDu SCHU (AT) // Stefano SODDU (IT) // Damir STOJNIC (HR) // Diemut STREBE (US) // Una SZEEMANN (CH) // Peter UHLMANN (CH) // Luisa VALENTINI (IT) // VestAndPage (DE) // Duilio ZOGNO (IT) // Nikos ZOUBOULIS & Titsa GREKOU (GR) //
Poseban program/Special  programme @ Gradska galerija Labin (GGL), 02.03.-31.03.2016.: 
Photo exhibition “Oltre l’Immagine”, CURATOR  Giorgio D’Orazio (IT) // Marta Alvim (PT) // C.B. Aragão (PT) // Riccardo Bagnoli (IT) // Helenio Barbetta (IT) // Ricardo Calero (ES) // Silvano Costanzo (IT) // Chervin Dalaeli (US) // Bruno del Monaco (IT) // Emanuel Dimas de Melo Pimenta (PT) // Gino Di Paolo (IT) // Buby Durini (IT) // Alessandro Falco (IT) // Marcella Gallotta (IT) // Gaia Geraci (IT) // Giorgio Liddo (IT) // Tania Lopez (UK) // Leonel Moura (PT) // Ezra Nahmad (IL) // Alberto Navarra (IT) // Reto Rigassi (CH) // Stefano Schirato (IT) // Esther Ségal (FR) // Peter Uhlmann (CH) // Dino Viani (IT) // Marilena Vita (IT) //
Waldo BIEN (NL)

Waldo BIEN (NL)

Vitantonio RUSSO (IT)

Vitantonio RUSSO (IT)

Vest and Page (DE / IT)

Vest and Page (DE / IT)

Una SZEEMANN (CH)

Una SZEEMANN (CH)

Tetsuro SHIMIZU (JP)

Tetsuro SHIMIZU (JP)

Tadeusz KATNER (PL)

Tadeusz KATNER (PL)

Stefano SODDU (IT)

Stefano SODDU (IT)

Silvano COSTANZO (IT)

Silvano COSTANZO (IT)

Sevil AMINI (IR)

Sevil AMINI (IR)

Selma GEÜRBÜZ (TR)

Selma GEÜRBÜZ (TR)

SAntiago ARRANZ (ES)

SAntiago ARRANZ (ES)

Ruben MAYA (MX)

Ruben MAYA (MX)

Riccardo CALERO (ES)

Riccardo CALERO (ES)

Renato AMORUSO (IT)

Renato AMORUSO (IT)

Peter UHLMANN (CH)

Peter UHLMANN (CH)

Patrizia MOLINARI (IT)

Patrizia MOLINARI (IT)

Park DONG SOO (KR)

Park DONG SOO (KR)

Panos PAPADOLIAS (GR)

Panos PAPADOLIAS (GR)

Olivier DE CHAMPRIS (FR)

Olivier DE CHAMPRIS (FR)

Nikos ZOUBOULIS (GR)

Nikos ZOUBOULIS (GR)

Nathalie BRAULD (FR)

Nathalie BRAULD (FR)

NASSERMANN (DE)

NASSERMANN (DE)

Mirsad ŠEHIĆ (BiH)

Mirsad ŠEHIĆ (BiH)

Medha SHAFIK (EG)

Medha SHAFIK (EG)

Maurizio RUZZI (IT)

Maurizio RUZZI (IT)

Maritè BORTOLETTO (IT)

Maritè BORTOLETTO (IT)

Mario BOTTINELLI MONTANDON (IT)

Mario BOTTINELLI MONTANDON (IT)

Marco BAGNOLI (IT)

Marco BAGNOLI (IT)

Marco APPICCIAFUOCO (IT)

Marco APPICCIAFUOCO (IT)

Marco AGOSTINELLI  (IT)

Marco AGOSTINELLI (IT)

Marcia  GROSTEIN (BR)

Marcia GROSTEIN (BR)

Marc CLAES (BE)

Marc CLAES (BE)

ManfreDu SCHU (AT)

ManfreDu SCHU (AT)

Luisa VALENTINI (IT)

Luisa VALENTINI (IT)

Liviana DAOLIO (IT)

Liviana DAOLIO (IT)

Laurie KARP (USA)

Laurie KARP (USA)

Jan CM PEETERS (NL)

Jan CM PEETERS (NL)

Ireneo NICORA (FR)

Ireneo NICORA (FR)

Ingeborg LÜSCHER (CH)

Ingeborg LÜSCHER (CH)

Ho KAN (CN)

Ho KAN (CN)

Hiroschi HARADA (JP)

Hiroschi HARADA (JP)

Hans BOUMAN (AT)

Hans BOUMAN (AT)

Giulio DE MITRI (IT)

Giulio DE MITRI (IT)

Gian Ruggero MANZONI (IT)

Gian Ruggero MANZONI (IT)

Gerardo DICROLA (FR)

Gerardo DICROLA (FR)

Francoise LAMORE (USA)

Francoise LAMORE (USA)

Francisco GAONA (CO)

Francisco GAONA (CO)

Ettore LE DONNE (IT)

Ettore LE DONNE (IT)

Estelle COURTOIS (FR)

Estelle COURTOIS (FR)

Emilio MORANDI (IT)

Emilio MORANDI (IT)

Emanuel DIMAS de Melo Pimenta (PT)

Emanuel DIMAS de Melo Pimenta (PT)

Eliana ANGELOPAULOS (USA)

Eliana ANGELOPAULOS (USA)

Duilio ZOGNO (IT)

Duilio ZOGNO (IT)

Diemut STREBE (USA)

Diemut STREBE (USA)

Debesh GOSWAMI (INDIA)

Debesh GOSWAMI (INDIA)

Dagmar DOST – NOLDEN (DE)

Dagmar DOST – NOLDEN (DE)

COSCO [Louis De Cordier] (SP)

COSCO [Louis De Cordier] (SP)

Antonio CIARALLO (IT)

Antonio CIARALLO (IT)

Andrea Cioni (IT)

Andrea Cioni (IT)

Aldo Roda (IT)

Aldo Roda (IT)

Ako Atikosse (TG)

Ako Atikosse (TG)

Waldo BIEN (NL)

Waldo BIEN (NL)

Vitantonio RUSSO (IT)

Vitantonio RUSSO (IT)

Vest and Page (DE / IT)

Vest and Page (DE / IT)

Una SZEEMANN (CH)

Una SZEEMANN (CH)

Tetsuro SHIMIZU (JP)

Tetsuro SHIMIZU (JP)

Tadeusz KATNER (PL)

Tadeusz KATNER (PL)

Stefano SODDU (IT)

Stefano SODDU (IT)

Silvano COSTANZO (IT)

Silvano COSTANZO (IT)

Sevil AMINI (IR)

Sevil AMINI (IR)

Selma GEÜRBÜZ (TR)

Selma GEÜRBÜZ (TR)

SAntiago ARRANZ (ES)

SAntiago ARRANZ (ES)

Ruben MAYA (MX)

Ruben MAYA (MX)

Riccardo CALERO (ES)

Riccardo CALERO (ES)

Renato AMORUSO (IT)

Renato AMORUSO (IT)

Peter UHLMANN (CH)

Peter UHLMANN (CH)

Patrizia MOLINARI (IT)

Patrizia MOLINARI (IT)

Park DONG SOO (KR)

Park DONG SOO (KR)

Panos PAPADOLIAS (GR)

Panos PAPADOLIAS (GR)

Olivier DE CHAMPRIS (FR)

Olivier DE CHAMPRIS (FR)

Nikos ZOUBOULIS (GR)

Nikos ZOUBOULIS (GR)

Nathalie BRAULD (FR)

Nathalie BRAULD (FR)

NASSERMANN (DE)

NASSERMANN (DE)

Mirsad ŠEHIĆ (BiH)

Mirsad ŠEHIĆ (BiH)

Medha SHAFIK (EG)

Medha SHAFIK (EG)

Maurizio RUZZI (IT)

Maurizio RUZZI (IT)

Maritè BORTOLETTO (IT)

Maritè BORTOLETTO (IT)

Mario BOTTINELLI MONTANDON (IT)

Mario BOTTINELLI MONTANDON (IT)

Marco BAGNOLI (IT)

Marco BAGNOLI (IT)

Marco APPICCIAFUOCO (IT)

Marco APPICCIAFUOCO (IT)

Marco AGOSTINELLI  (IT)

Marco AGOSTINELLI (IT)

Marcia  GROSTEIN (BR)

Marcia GROSTEIN (BR)

Marc CLAES (BE)

Marc CLAES (BE)

ManfreDu SCHU (AT)

ManfreDu SCHU (AT)

Luisa VALENTINI (IT)

Luisa VALENTINI (IT)

Liviana DAOLIO (IT)

Liviana DAOLIO (IT)

Laurie KARP (USA)

Laurie KARP (USA)

Jan CM PEETERS (NL)

Jan CM PEETERS (NL)

Ireneo NICORA (FR)

Ireneo NICORA (FR)

Ingeborg LÜSCHER (CH)

Ingeborg LÜSCHER (CH)

Ho KAN (CN)

Ho KAN (CN)

Hiroschi HARADA (JP)

Hiroschi HARADA (JP)

Hans BOUMAN (AT)

Hans BOUMAN (AT)

Giulio DE MITRI (IT)

Giulio DE MITRI (IT)

Gian Ruggero MANZONI (IT)

Gian Ruggero MANZONI (IT)

Gerardo DICROLA (FR)

Gerardo DICROLA (FR)

Francoise LAMORE (USA)

Francoise LAMORE (USA)

Francisco GAONA (CO)

Francisco GAONA (CO)

Ettore LE DONNE (IT)

Ettore LE DONNE (IT)

Estelle COURTOIS (FR)

Estelle COURTOIS (FR)

Emilio MORANDI (IT)

Emilio MORANDI (IT)

Emanuel DIMAS de Melo Pimenta (PT)

Emanuel DIMAS de Melo Pimenta (PT)

Eliana ANGELOPAULOS (USA)

Eliana ANGELOPAULOS (USA)

Duilio ZOGNO (IT)

Duilio ZOGNO (IT)

Diemut STREBE (USA)

Diemut STREBE (USA)

Debesh GOSWAMI (INDIA)

Debesh GOSWAMI (INDIA)

Dagmar DOST – NOLDEN (DE)

Dagmar DOST – NOLDEN (DE)

COSCO [Louis De Cordier] (SP)

COSCO [Louis De Cordier] (SP)

Antonio CIARALLO (IT)

Antonio CIARALLO (IT)

Andrea Cioni (IT)

Andrea Cioni (IT)

Aldo Roda (IT)

Aldo Roda (IT)

Ako Atikosse (TG)

Ako Atikosse (TG)

IAB 2016

LABIN // ISTRA // HRVATSKA // 02.03. – 30.09. 2016.

POČETNAINFO